Акција
-24%
Плакар ПЛАКАТО 170 њујорк
12.900 ден.16.900 ден.
12.900 ден.16.900 ден.
-14%
АГ РЕЛАКС
56.900 ден.65.900 ден.
56.900 ден.65.900 ден.
-19%
Тросед ДИВАНО
12.900 ден.15.900 ден.
12.900 ден.15.900 ден.
-26%
Лежај ТЕРАПИ
9.600 ден.12.900 ден.
9.600 ден.12.900 ден.
-40%
Биро БАРУ
5.300 ден.8.900 ден.
5.300 ден.8.900 ден.
-25%
ТДФ КАЈРА
26.900 ден.35.900 ден.
26.900 ден.35.900 ден.
-14%
Спална соба МИЛАНО
47.900 ден.55.900 ден.
47.900 ден.55.900 ден.
-29%
Комода ДУРО
19.900 ден.27.900 ден.
19.900 ден.27.900 ден.
-35%
ТДФ ПОСИТАНО штоф
33.900 ден.51.900 ден.
33.900 ден.51.900 ден.
-30%
Стол КЕЛЕБЕК
1.190 ден.1.690 ден.
1.190 ден.1.690 ден.
-16%
Клуб маса ATTENTION
6.600 ден.7.900 ден.
6.600 ден.7.900 ден.
-21%
Лежај САТУРН
14.900 ден.18.900 ден.
14.900 ден.18.900 ден.
-27%
Плакар ПРОМО ВИНЕР 170
10.900 ден.14.900 ден.
10.900 ден.14.900 ден.
-38%
Стол СЕАТОН
2.490 ден.3.990 ден.
2.490 ден.3.990 ден.
-44%
Комода БРАЈТ
12.900 ден.22.900 ден.
12.900 ден.22.900 ден.
-19%
ТДФ ВИОЛЕТ
41.900 ден.51.900 ден.
41.900 ден.51.900 ден.
-10%
ТДФ КАПРИ
89.900 ден.99.900 ден.
89.900 ден.99.900 ден.
-16%
Детска соба ФАБИО
20.900 ден.24.900 ден.
20.900 ден.24.900 ден.
Душек Алегро Ортопед
 • Душек Алегро Ортопед

Душек Алегро Ортопед

6.690 ден.
Производител: Allegro душеци
Шифра на производ: 111
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Димензија Алегро Ортопед:

Како се изработува Allegro Orthoped

 • 1. Штепувана обвивка составена од:
 •     - Антиалергиско и антибактериско платно
 •     - Сунѓер со дебелина 0.8 cm и густина 18 kg/m3
 •     - Вата
 •     - Платно - Ретекс
 • 2. Супер тврд сунѓер со дебелина 2 cm и густина 25 kg/m3
 • 3. Филц
 • 4. Жичано јадро бонел со дебелина 14 cm
 • 5. Филц
 • 6. Супер тврд сунѓер со дебелина 2 cm и густина 25 kg/m3
 • 7. Странично поставен сунѓер со густина 20 kg/m3
 • 8. Рачки со вентилациони отвори
 • Висина на душекот: 23 cm
 •  
 • Опис: Душек со исклучителна удобност и изразени ортопедски својства.
 • Се изработува со користење на квалитетен тврд сунѓер со специфична густина од 25 kg/m3 кој помага за држење на целото тело во природна положбаи правилна позиција на вашиот грб.
 • Основната карактеристика на овој душек е комфорот при спиењето, затоа што телото зазема перфектно природна положба во рамената, рбетот и нозете и сето тоа придонесува за подобро функционирање на крвотокот и беспрекорно добар сон.

 • Достапни димензии и цени:
 •  
 • ► 90 x 190 cm - 6.690 денари
 • ► 90 x 200 cm - 6.690 денари
 • ► 120 x 200 cm - 7.690 денари
 • ► 140 x 200 cm - 8.690 денари
 • ► 160 x 200 cm - 10.390 денари
 • ► 180 x 200 cm - 10.990 денари
   
  Доплата од 600 ден. за достава на нарачки до 8.000 ден.

  Согласно потребите, брзината на испорака, достапноста на репроматеријалите Производителот го задржува правото на промена на рачки,оков и останати дополнителни елементи кои не влијаат на изгледот на производот.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Мебел-Ви Дооел Виница како компанија која произведува и продава мебел од 1997 година, веќе се позиционира на лидерското место на пазарот во Македонија како еден од најголемите производители на мебел. Повеќе..

Контакт

 • 033/362-511
 • info@mebel-vi.com

Facebook

Мебел - Ви © 2020. UKION SHOPS