Душек Алегро Делукс
 • Душек Алегро Делукс

Душек Алегро Делукс

7.215 ден.8.390 ден.
Димензии: Д: 90 cm  x  Ш: 190 cm  x  В: 28 cm
Производител: Allegro душеци
Шифра на производ: 1212
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Димензија Алегро Делукс:

Како се изработува Allegro Delux

 • 1. Штепувана обвивка составена од:
 •     - Антиалергиско и антибактериско платно
 •     - Сунѓер со дебелина 0.8 cm и густина 18 kg/m3
 •     - Вата
 •     - Платно - Ретекс
 • 2. HR сунѓер со дебелина 10 cm и густина 35 kg/m3
 • 3. Филц
 • 4. Жичано јадро бонел со дебелина 14 cm
 • 5. Филц
 • 6. Странично поставен сунѓер со густина 20 kg/m3
 • 7. Рачки со вентилациони отвори
 • Висина на душекот: 28 cm

Опис: Душек дизајниран да ги задоволи очекувањата на современиот човек и неговата потреба од релаксирано спиење и одмор од динамичниот и напорен ден.

Изработен е од комбинација на високо отпорен сунѓер и жичано јадро, кое го прави душекот особено мек и ортопедски.

Препорачано за луѓе кои се грижат за своето здравје и го ценат релаксираното спиење. 

 •  
 • Достапни димензии и цени:
 •  
 • ► 90 x 190 cm - 8.390 денари  7.215 денари (ЕСЕНСКИ OUTLET Попуст до 2ри ноември)
 • ► 90 x 200 cm - 8.999 денари  7.729 денари (ЕСЕНСКИ OUTLET Попуст до 2ри ноември)
 • ► 160 x 200 cm - 14.990 денари  12.891 денари (ЕСЕНСКИ OUTLET Попуст до 2ри ноември)
 • ► 180 x 200 cm - 15.499 денари  13.329 денари (ЕСЕНСКИ OUTLET Попуст до 2ри ноември)
   
  Доплата од 600 ден. за достава на нарачки до 8.000 ден.
   
  Согласно потребите, брзината на испорака, достапноста на репроматеријалите Производителот го задржува правото на промена на рачки,оков и останати дополнителни елементи кои не влијаат на изгледот на производот.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Мебел-Ви Дооел Виница како компанија која произведува и продава мебел од 1997 година, веќе се позиционира на лидерското место на пазарот во Македонија како еден од најголемите производители на мебел. Повеќе..

Контакт

 • 033/362-511
 • info@mebel-vi.com

Facebook

Мебел - Ви © 2020. UKION SHOPS