Душек Алегро Делукс
 • Душек Алегро Делукс

Душек Алегро Делукс

8.390 ден.
Димензии: Д: 90 cm  x  Ш: 190 cm  x  В: 28 cm
Производител: Allegro душеци
Шифра на производ: 1212
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Димензија Алегро Делукс:

Како се изработува Allegro Delux

 • 1. Штепувана обвивка составена од:
 •     - Антиалергиско и антибактериско платно
 •     - Сунѓер со дебелина 0.8 cm и густина 18 kg/m3
 •     - Вата
 •     - Платно - Ретекс
 • 2. HR сунѓер со дебелина 10 cm и густина 35 kg/m3
 • 3. Филц
 • 4. Жичано јадро бонел со дебелина 14 cm
 • 5. Филц
 • 6. Странично поставен сунѓер со густина 20 kg/m3
 • 7. Рачки со вентилациони отвори
 • Висина на душекот: 28 cm

Опис: Душек дизајниран да ги задоволи очекувањата на современиот човек и неговата потреба од релаксирано спиење и одмор од динамичниот и напорен ден.

Изработен е од комбинација на високо отпорен сунѓер и жичано јадро, кое го прави душекот особено мек и ортопедски.

Препорачано за луѓе кои се грижат за своето здравје и го ценат релаксираното спиење. 

 •  
 • Достапни димензии и цени:
 •  
 • ► 90 x 190 cm - 8.390 денари
 • ► 90 x 200 cm - 8.999 денари
 • ► 160 x 200 cm - 14.990 денари
 • ► 180 x 200 cm - 15.499 денари
   
  Согласно потребите, брзината на испорака, достапноста на репроматеријалите Производителот го задржува правото на промена на рачки,оков и останати дополнителни елементи кои не влијаат на изгледот на производот.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Мебел-Ви Дооел Виница како компанија која произведува и продава мебел од 1997 година, веќе се позиционира на лидерското место на пазарот во Македонија како еден од најголемите производители на мебел. Повеќе..

Контакт

 • 033/362-511
 • info@mebel-vi.com

Facebook

Мебел - Ви © 2021. UKION SHOPS
Allegro душеци Душек Алегро Делукс Како се изработува Allegro Delux 1. Штепувана обвивка составена од:     - Антиалергиско и антибактериско платно     - Сунѓер со дебелина 0.8 cm и густина 18 kg/m3     - Вата     - Платно - Ретекс 2. HR сунѓер со дебелина 10 cm и густина 35 kg/m3 3. Филц 4. Жичано јадро бонел со дебелина 14 cm 5. Филц 6. Странично поставен сунѓер со густина 20 kg/m3 7. Рачки со вентилацион.. Category: Product #: 1212 Regular price: 8.390 ден. 8.390 Available from: Мебел - Ви