Душек Алегро Мемори
 • Душек Алегро Мемори

Душек Алегро Мемори

11.390 ден.
Димензии: Д: 90 cm  x  Ш: 190 cm  x  В: 21 cm
Производител: Allegro душеци
Шифра на производ: 1784
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Димензија Мемори:

Како се изработува Allegro Memory

 • 1. Штепувана обвивка составена од:
 •     - Антиалергиско и антибактериско платно
 •     - Сунѓер со дебелина 0.8 cm и густина 18 kg/m3
 •     - Вата
 •     - Платно - Ретекс
 • 2. Мемори пена со дебелина 4 cm и густина 55 kg/m3
 • 3. Високоотпорен HR сунѓер со дебелина 16 cm и густина 35 kg/m3
 • 4. Рачки со вентилациони отвори
 • Висина на душекот: 21 cm
 • Опис: Душек изработен со користење на супер квалитетна мемори пена и HR сунѓер.

 • Внимателно дизајниран да му обезбеди на целото ваше тело оптимална поддршка, комфорт и целосно прилагодување на вашите контури со што придонесува за релаксирано спиење.

 •  
 • Достапни димензии и цени:
 •  
 • ► 90 x 190 cm - 11.390 денари
 • ► 90 x 200 cm - 11.690 денари
 • ► 160 x 200 cm - 18.990 денари
 • ► 180 x 200 cm - 20.990 денари
   
  Согласно потребите, брзината на испорака, достапноста на репроматеријалите Производителот го задржува правото на промена на рачки,оков и останати дополнителни елементи кои не влијаат на изгледот на производот.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Мебел-Ви Дооел Виница како компанија која произведува и продава мебел од 1997 година, веќе се позиционира на лидерското место на пазарот во Македонија како еден од најголемите производители на мебел. Повеќе..

Контакт

 • 033/362-511
 • info@mebel-vi.com

Facebook

Мебел - Ви © 2021. UKION SHOPS
Allegro душеци Душек Алегро Мемори Како се изработува Allegro Memory 1. Штепувана обвивка составена од:     - Антиалергиско и антибактериско платно     - Сунѓер со дебелина 0.8 cm и густина 18 kg/m3     - Вата     - Платно - Ретекс 2. Мемори пена со дебелина 4 cm и густина 55 kg/m3 3. Високоотпорен HR сунѓер со дебелина 16 cm и густина 35 kg/m3 4. Рачки со вентилациони отвори Висина на душекот: 21 cm ​ .. Category: Product #: 1784 Regular price: 11.390 ден. 11.390 Available from: Мебел - Ви