Душек Алегро Ортопед
 • Душек Алегро Ортопед

Душек Алегро Ортопед

6.999 ден.
Димензии: Д: 90 cm  x  Ш: 190 cm  x  В: 23 cm
Производител: Allegro душеци
Шифра на производ: 1793
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Димензија Алегро Ортопед:

Како се изработува Allegro Orthoped

 • 1. Штепувана обвивка составена од:
 •     - Антиалергиско и антибактериско платно
 •     - Сунѓер со дебелина 0.8 cm и густина 18 kg/m3
 •     - Вата
 •     - Платно - Ретекс
 • 2. Супер тврд сунѓер со дебелина 2 cm и густина 25 kg/m3
 • 3. Филц
 • 4. Жичано јадро бонел со дебелина 14 cm
 • 5. Филц
 • 6. Супер тврд сунѓер со дебелина 2 cm и густина 25 kg/m3
 • 7. Странично поставен сунѓер со густина 20 kg/m3
 • 8. Рачки со вентилациони отвори
 • Висина на душекот: 23 cm
 •  
 • Опис: Душек со исклучителна удобност и изразени ортопедски својства.
 • Се изработува со користење на квалитетен тврд сунѓер со специфична густина од 25 kg/m3 кој помага за држење на целото тело во природна положба и правилна позиција на Вашиот грб.
 • Основната карактеристика на овој душек е комфорот при спиењето, затоа што телото зазема перфектно природна положба во рамената, рбетот и нозете и сето тоа придонесува за подобро функционирање на крвотокот и беспрекорно добар сон.

 • Достапни димензии и цени:
 •  
 • ► 90 x 190 cm - 6.999 денари
 • ► 90 x 200 cm - 6.999 денари
 • ► 120 x 200 cm - 7.999 денари
 • ► 140 x 200 cm - 8.999 денари
 • ► 160 x 190 cm - 10.900 денари
 • ► 160 x 200 cm - 10.999 денари
 • ► 180 x 190 cm - 11.900 денари
 • ► 180 x 200 cm - 11.699 денари
 •  
   

  Согласно потребите, брзината на испорака, достапноста на репроматеријалите Производителот го задржува правото на промена на рачки,оков и останати дополнителни елементи кои не влијаат на изгледот на производот.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Мебел-Ви Дооел Виница како компанија која произведува и продава мебел од 1997 година, веќе се позиционира на лидерското место на пазарот во Македонија како еден од најголемите производители на мебел. Повеќе..

Контакт

 • 033/362-511
 • info@mebel-vi.com

Facebook

Мебел - Ви © 2021. UKION SHOPS
Allegro душеци Душек Алегро Ортопед Како се изработува Allegro Orthoped 1. Штепувана обвивка составена од:     - Антиалергиско и антибактериско платно     - Сунѓер со дебелина 0.8 cm и густина 18 kg/m3     - Вата     - Платно - Ретекс 2. Супер тврд сунѓер со дебелина 2 cm и густина 25 kg/m3 3. Филц 4. Жичано јадро бонел со дебелина 14 cm 5. Филц 6. Супер тврд сунѓер со дебелина 2 cm и густина 25 kg/m3 7. Ст.. Category: Product #: 1793 Regular price: 6.999 ден. 6.999 Available from: Мебел - Ви