Нарачки на 078 500 200; 078 558 800 ;078 557 700

ТДФ СОРЕНТО У-214

148.410 ден-10% OFF

НА ЗАЛИХА

40 на залиха

SHARE

Опис

3-тросед: L 210 х W 96 х H 96 cm 2-двосед: L 178 х W 96 х H 96 cm 1-фотеља: L 119 х W 96 х H 96 cm Височина на седиште: 47 cm Длабочина на седиште: 50 cm Боја: – Кафена (A0YM BARI) – Црна (A0YP BARI) – Крем (A0YQ BARI) Изработка: ТДФ Гарнитура изработена во природна говедска кожа NATUZZI PROTECTA 1,3 – 1,5 mm дебелина на делот за седење, за потпирање и потпирачите за раце. Овој тип на кожа e специјално полирана и пигментирана да има релјеф со заматен ефект, завршена со заштитен слој. Изгледот е полусјаен, а главни карактеристики се полумекoтo и добро чувство на допир. Фотеља со електричен релакс механизам. Шиење со контра боја: Да Конструкција: Дрвена Број на бои: Еднобојна Механизам: Електричен релакс механизам на фотеља Седиште: Сунѓер со висока густина Подлога под седиште: Гуртна со висок еластицитет Наслон: Силиконско полнење Раконаслони: Силиконско полнење Ногари: Дрвени, венге боја, висина 5 cm * Останатите делови од гарнитурата како страниците, делот под седиштето кај нозете и задниот дел се изработени во ‘Softaly Next Leather’. Softaly Next Leather е квалитетна еко-кожа изработена од остатоци на чиста кожа (мин. 17%) и PU кожа, обработени да изгледаат како чиста кожа.

Информации

Димензиите на производите се изразени во сентиметри и се подредени по следниот редослед: ширина / длабочина / висина.

Дозволени се отстапувања од вистинските бои на различни типови на дезени со оние на екранот на вашиот уред.             

При распакување на производите не препорачуваме употреба на остри предмети поради можноста од оштетеување на површините и внатрешноста на производот.
Монтажна шема и оков се вклучени во пакетот.

Оддржување
Долготрајната изложеност на директна сончева светлина може да го промени изгледот и квалитетот на производот.
Поставете го мебелот не помалку 50 cm од кој било грејач или силен извор на топлина!

Не чистете ги површините со препарати и средства за чистење што содржат абразиви!
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со гаранцијата.

Испорака
Бесплатна испорака на сите производи за нарачки над 8.000 денари.

Поддршка
Контактирајте не на +389 078 500 200 

или испратете порака на [email protected]

Спецификации

Оценки (0)

Оценки

Сè уште нема оценки

Бидете први што ќе го оцените “ТДФ СОРЕНТО У-214”
СЛЕДИ НЕ:
ГОРЕ

КОШНИЧКА 0

Додадено во листата на желби Види ја листата на желби